Ученици ОШ ,, Предраг Девеџић” су увек заинтересовани за радионичарски облик едукације. 13. и 15. октобра 2020. реализована је обука о правима деце коју је прошло 15 ученика шестог и седмог разреда. Радионицу су водиле наставнице Снежана Додић и Слађана Аризановић.
Ученици су препознали права која могу бити угрожена, имају креативне идеје за деловање на остваривању дечијих права у школи,желе да учествују у акцијама информисања о правима детета и своја искуства са радионице поделе са друговима у одељењу.
Сви су се сложили да је атмосфера на обуци била сјајна, радна, креативна, на моменат духовита…

Активности су део пројекта ,, Образовање за права детета” који се реализује у нашој школи у сарадњи са Ужичким центром за права детета, уз подршку Песталоци фондације из Швајцарске.