Ученици наше школе који уче руски језик, обележили су данас Масљењицу. Масленица (Масљењица) је руски празник који се слави још од паганских времена. Овај празник обележава испраћај зиме и дочекивање пролећа. Слави се

током целе последње недеље пред почетак Великог поста, тј. 7 недеља пре Ускрса. Сваки дан у недељи има неки свој обичај. Главни симбол празника су блины (палачинке). Палачинка је симбол Сунца – жута, округла и врућа. Масленица је весео празник, празник игара, дружења, играња руских народник плесова. Симбол светковине је чучело (лутка од сламе), обучена у женске хаљине, која је на крају спаљивана.
Ученици су својим другарима и наставницима дочарали дух овог празника чија се традиција продужава и у савременој Русији. Правили су страшило, служили палачинке и руски чај, веселили се и призивали пролеће. Хвала наставници Слађани Аризановић која је помогла у украшавању амбијента.
До следећег сусрета!
До встречи!
Учесници програма са наставницама руског језика.

image1image3image5 image2image4image6